Markéta Sousedíková

Vystudovala jsem Mistrovskou školu uměleckého designu v Praze. Později jsem úspěšně dokončila půlroční studium v Institutu digitální fotografie. Práce v oblasti portrétní, technické a reklamní fotografie. Na jaře 2014 jsem v Light Garden Academy absolvovala semináře Módní a reklamní fotografie a také Světlo & Postprodukce. Neustále se snažím v oblasti fotografie vzdělávat.

Fotografování je moje životní cesta, která započala u koní a psů, když jsem začala závodně jezdit na koni v roce 1997, stalo se focení koní samozřejmostí. V roce 2017 jsem založila chovatelskou stanici Sousedik, a začala jsem se věnovat focení výstav a závodů psů. Za focením jsem procestovala 16 zemí Evropy,Afrikua USA.
Má láska k přírodě mne přivedla až k fotografování volné přírody, nejraději fotografuji vodní ptáky. Už jen samotné pozorování jak se elegantně procházejí na kraji vodní hladiny, jejich krásná štíhlá těla se odrážejí ve vodní hladině a pak se neslyšně vznesou k oblakům, je to nezapomenutelný zážitek. Fotografování přírody je časově velmi náročné. Odměna za všechny ty dny a hodiny, které člověk tráví v úkrytu  a v bahně u vody jsou nevšední fotografie. O které bych se s Vámi ráda podělila.


V posledních letech jsem se začala fotografii věnovat profesionálně a otevřela jsem vlastní fotografický ateliér. K mým oblíbeným disciplínám patří newborn, portréty, akty, produktové foto, samozřejmě i svatební fotografie a v neposlední řadě fotografování sportu. Fotografování je mou náplní života a na každé práci kterou člověk dělá s láskou je to vždy vidět.

Moje práce

Moje první komerční práce byla v roce 2000 na stolním kalendáři KONĚ 2001, předcházelo tomu celoroční focení koní.

Mé fotografie najdete také v knize Andalusian Horses a The History Of The P.R.E. Andalusian Horse, Cyklistické maso v České kotlině, knize z edice psích sportů Coursing od Věry Malátkové, Polstoročie nášho sokoliastva. Kniha Iva Tomana - Posedlost úspěchem, v jejím úvodu se krátce dočte i o mé ptačí posedlosti:-))

Pravidelně publikuji v časopise Psí kusy, Svět psů, Psí sporty, Unsere Windhunde, Fauna, a vodácký magazín HYDRO, Koně & hříbata, klubový časopis Siberian Husky Klub ČR, časopis Devítka, iDNES.cz., MF Dnes, časopis 100+1, Nederlandse Barsoi Club.

Dále najdete mé fotografie na webech a reklamních letácích a prezentacích firem SOFA Dog Wear, ZENdog Design Beds, ESVet Veterinárna ambulancia, Tekro spol. s.r.o., Trouw Nutrition Biofaktory s.r.o., Prof Pet Corporation Česká Republika, Bioveta a.s., Orion Pharma, Sedlářství Ramík, Locaste s.r.o., Man Mat, KOMENDA CREATIVES s.r.o., divadelní společnost Královská Bořanovická opera,  Surface - professional make up school, brýle R2 a Relax, módní salon JOVAN, občanské sdružení Cesta domů, Barzoj v nouzi - Borzoi in need, Saluki klub CZ, Fyzioterapie pro psy - Physiodog.

 

 

marketa.jpeg

Marketka 1 of 1.jpeg

 

V současnosti využívám tuto techniku:

Má výbava se průběžně obměňuje a také samozřejmě doplňuje.

 • Canon EOS 5D Mark III
 • Canon EOS 7D Mark
 • Canon EF-S 10-22mm f/3,5-4,5 USM
 • Canon EF 17-40mm f/4L USM
 • Canon EF 24-70mm f/2,8 L USM II 
 • Canon EF 50mm f/1,8 II
 • Canon EF 70-200mm F2,8L IS II USM
 • Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM
 • Canon EF 400 mm f/5.6L USM
 • Canon Speedlite 580 EX II + Visual Echoes FX3 Better Beamer
 • Stativ Gitzo, filtry a další...

 

Canon           Gitzo